Останні новини

Останні новини

Екіпажі трьох суден з Маріупольського порту утримуються в заручниках

Екіпажі трьох суден з Маріупольського порту утримуються в заручниках

Російські окупаційні війська продовжують незаконно утримувати в заручниках моряків трьох вантажних суден під іноземними прапорами, які від початку російського вторгнення до України перебували у Маріупольському морському порту. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

У полоні перебувають 42 члени екіпажів суден Smarta (прапор — Ліберія), Blue Star I (прапор — Панама) та Azburg (прапор — Домінікана), а також дружина капітана судна Smartа.

42 члени екіпажів суден та дружину капітана судна Smarta взяли у заручники на території Маріупольського морського торговельного порту. За інформацією капітана судна Azburg Сергія Дзисяка, екіпажі пройшли «перевірку» у фільтраційному таборі в Мангуші”, — повідомила Денисова.

Наразі заручники перебувають у тимчасово окупованому Донецьку під постійним наглядом озброєних російських військових.

Захопленням цивільних осіб у заручники РФ порушує право на життя і на свободу, особисту недоторканість, гарантовані статтями 3 та 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод 1950 року та право на свободу пересування, гарантоване статтею 2 Протоколу №4 до Конвенції”, — наголосила уповноважена Верховної Ради з прав людини.

Вона звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до московського механізму, і закликала їх «врахувати ці факти порушення РФ прав людини в Україні».

Поділитися...