
Внаслідок обстрілів російськими військами Маріуполя постраждала інфраструктура порту. Зокрема пошкоджені склади та кранове господарство.
Про це в інтерв’ю для ЦТС розповів директор ДП «Маріупольський морський торгівельний порт» (МТП) Ігор Барський.
«Перші обстріли по порту почалися десь за тиждень після початку війни. Дуже б’ють ракетами з літаків. Видно, за чиєюсь інформацією чи дронами вони вираховували, куди бити. Деякі будівлі були обстріляні, склади. Але все це можна буде відновити. Найголовніше в порту — це причальна стінка, кранове господарство, залізнична колія. Причали на момент виїзду всі були цілі, але це така споруда, яку важко пошкодити. Якщо це не авіабомбомба», — розповів Ігор Барський.
За його словами, були також попадання у кранове господарство. Але це також можна відновити — поміняти лебідку та двигун.
«Останні кілька днів тривають запеклі обстріли і вже складно сказати, які там пошкодження. Але хочу сказати, що Маріупольський порт пережив не одну війну, переживе і цю», — додав Ігор Барський.
Майже місяць директор ДП “Маріупольський морський торговельний порт” разом із колегами залишався жити в порту, допомагаючи місту та мирним жителям. Коли почали закінчуватися ресурси і керувати вже, по суті, не було чим, було вирішено включати план В – евакуація. Барський каже, що саме під час виїзду з міста було найстрашніше. “Говорили, що є якісь списки. А я ж волонтер, допомагав. Боявся, що приймуть”, – каже він. Був і план.
Про перші дні війни, забезпечення найнеобхіднішим – водою, роботу їдальні в порту, притулки для мирних людей, іноземні екіпажі, які все ще залишаються в порту розповів, директор держстивідора Маріупольського порту Ігор Барський.