Останні новини

Останні новини

Директор Маріупольського МТП розповів про наслідки обстрілів порту військами рф

Директор Маріупольського МТП розповів про наслідки обстрілів порту військами рф

Внаслідок обстрілів російськими військами Маріуполя постраждала інфраструктура порту. Зокрема пошкоджені склади та кранове господарство.

Про це в інтерв’ю для ЦТС розповів директор ДП «Маріупольський морський торгівельний порт» (МТП) Ігор Барський.

«Перші обстріли по порту почалися десь за тиждень після початку війни. Дуже б’ють ракетами з літаків. Видно, за чиєюсь інформацією чи дронами вони вираховували, куди бити. Деякі будівлі були обстріляні, склади. Але все це можна буде відновити. Найголовніше в порту — це причальна стінка, кранове господарство, залізнична колія. Причали на момент виїзду всі були цілі, але це така споруда, яку важко пошкодити. Якщо це не авіабомбомба», — розповів Ігор Барський.

За його словами, були також попадання у кранове господарство. Але це також можна відновити — поміняти лебідку та двигун.

«Останні кілька днів тривають запеклі обстріли і вже складно сказати, які там пошкодження. Але хочу сказати, що Маріупольський порт пережив не одну війну, переживе і цю», — додав Ігор Барський.

Майже місяць директор ДП “Маріупольський морський торговельний порт” разом із колегами залишався жити в порту, допомагаючи місту та мирним жителям. Коли почали закінчуватися ресурси і керувати вже, по суті, не було чим, було вирішено включати план В – евакуація. Барський каже, що саме під час виїзду з міста було найстрашніше. “Говорили, що є якісь списки. А я ж волонтер, допомагав. Боявся, що приймуть”, – каже він. Був і план.

Про перші дні війни, забезпечення найнеобхіднішим – водою, роботу їдальні в порту, притулки для мирних людей, іноземні екіпажі, які все ще залишаються в порту розповів, директор держстивідора Маріупольського порту Ігор Барський.

Поділитися...