Останні новини

Останні новини

Дослідження: Neptune – один з найбільших в Україні та найглибший термінал у Причорномор’ї

Дослідження: Neptune – один з найбільших в Україні та найглибший термінал у Причорномор’ї

Зерновий термінал Neptune в морському порту «Південний» увійшов в топ-30 видатних проектів, реалізованих в незалежній Україні.

Перелік проектів підготувало видання LIGA спільно з PMI Ukraine Chapter, офіційним представництвом міжнародної проектної організації Project Management Institute

Робота нового зернового термінала дала можливість українським фермерам не лише вийти на глобальні ринки, а й нарощувати виробництво, зберігаючи надлишки у терміналі. За обсягом зберігання термінал забезпечує 10% українського експорту зернових.

Neptune – спільний проєкт американської корпорації Cargill та української компанії “М.В. Карго”. Остання була спеціально створена для реалізації проєкту
співвласниками стивідорної компанії “ТІС” Єгором Гребенніковим та Андрієм Ставніцером.

Будівництво Neptune стало найбільшим інвестиційним проєктом в Україні за останні роки, загальною вартістю $150 млн. Фінансували проєкт ЄБРР, Міжнародна фінансова корпорація (IFC) та локальні інвестори. Загальна сума кредиту від ЄБРР і МФК склала $74 млн.

Зараз зерновий термінал Neptune може “відпрацювати” понад 250 залізничних вагонів і 790 автомобілів на добу. У 2021 році Neptune прийняв найбільше судно місткістю 84 800 тонн.

Поділитися...