Останні новини

Останні новини

Для відновлення електронних сервісів для моряків знадобиться близько двох місяців — Васьков

Для відновлення електронних сервісів для моряків знадобиться близько двох місяців — Васьков

Для відновлення роботи електронного Державного реєстру документів моряків буде потрібно не менше півтора-двох місяців, до того часу пройти верифікацію можна буде, подавши заявку в Директорат морського і річкового транспорту Міністерства інфраструктури. Про це заявив заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков, повідомляє сайт «Порти України».

«Всі ми розуміємо, що на даний час ситуація дуже складна. Зупинені непрозорі сервіси, які працювали досі. Але слід зазначити, що розпочати прозору роботу виключно на державних потужностях в тому обсязі, який необхідний морякам, ми в даний момент ще не готові. (…) Що стосується відновлення повноцінної роботи Державного кабінету моряка — знадобиться не менше 1,5-2 місяців. Стосовно видачі в паперовому вигляді — ми готуємося до цього. Прийом документів у паперовому вигляді вже здійснюється, ми сподіваємося, що наступного тижня ми будемо видавати щось у паперовому вигляді, в тому числі протоколи», — сказав Васьков на брифінгу у вівторок, 3 серпня.

Заступник міністра інфраструктури нагадав, що вже прийнято рішення про продовження терміну дії всіх виданих документів моряків, незалежно від того, перебувають вони в рейсі або удома, до кінця поточного року.

«Плануємо подовжувати їх і далі. Тобто, люди, які вже мають кваліфікацію, мають відповідні дипломи — в разі закінчення терміну з квітня до кінця поточного року їм не потрібно звертатися за подовженням документів взагалі. Ми сподіваємося, що наприкінці року ще раз буде продовження, якщо система не запрацює», — зазначив Васьков.

Крім того, на період непрацездатності онлайн-системи — зроблена так звана оффлайн-верифікація документів моряків, які перебувають у рейсі, через Директорат морського і річкового транспорту МІУ і те, що залишилося від Інспекції з дипломування моряків.

«Щодоби ми відпрацьовуємо 150-200 звернень — підтверджуємо в режимі оффлайн справжність існуючих на руках документів моряків, що перебувають в іноземних портах. Як зараз перевірити і пройти верифікацію — на сайті Морської адміністрації є посилання на електронну адресу інспекції, на яку заходять звернення, вони відпрацьовуються, і всі, хто звернувся, протягом доби отримують підтвердження», — вказав Васьков.

Заступник міністра інфраструктури поінформував про інші кроки для відновлення в повному обсязі прозорого алгоритму видачі документів. Зокрема, цього тижня Кабмін повинен призначити обраного на конкурсі голову Морської адміністрації, яка бере значну участь в процесі видачі дипломів. Крім того, МІУ уклало меморандум про впровадження системи тестування CES за допомогою проекту TAPAS — з 1 вересня 2021 року тестування буде проходити на цій міжнародній прозорій платформі.

Наприкінці липня СБУ повідомила про викриття і блокування масштабної злочинної схеми оформлення дозвільних документів моряків. Як встановило слідство, в схемі була задіяна мережа агентів-посередників, які за винагороду «допомагали» морякам проходити регулярне підтвердження кваліфікації, при цьому здійснювалося несанкціоноване втручання в державний реєстр. В рамках слідства СБУ вилучила реєстр і супутні автоматизовані системи.

Поділитися...