Останні новини

Останні новини

Держприкордонслужба встановила додаткові обмеження на ділянках річки Дунай

Держприкордонслужба встановила додаткові обмеження на ділянках річки Дунай

Ізмаїльський прикордонний загін Державної прикордонної служби встановив додаткові режимні обмеження у контрольованих прикордонних районах та на ділянках річки Дунай уздовж кордону. Про це повідомила прес-служба Одеської обласної військової адміністрації.

Наказом начальника Ізмаїльського прикордонного загону від 11 травня 2022 року №20-ОД запроваджено додаткові тимчасові обмеження на в’їзд і провадження робіт у смузі місцевості (окрім території населених пунктів), яка безпосередньо прилягає до державного кордону, завширшки 500 метрів від лінії державного кордону. Ці обмеження введено через збройну агресією російської федерації та для забезпечення заходів зміцнення національної безпеки і оборони України”, — вказала прес-служба.

Відповідно до наказу, у визначеній ділянці місцевості заборонено вихід (перебування) маломірних суден та інших плавзасобів, суден рибного господарства в територіальне море, внутрішні води, а також у частину вод прикордонних річок, озер та інших водойм в межах контрольованих прикордонних районів.

Водночас, суднам флоту рибної промисловості при наявності дозвільних документів на промисел та маломірним суднам і плавзасобам, які відвідують домогосподарства, підприємства та організації, що розташовані на островах на Дунаї, за погодженням з компетентними органами дозволено виключно в світлий час доби (в період з 7:00 до 19:00) пересування на ділянках:

 • з 18 км Старостамбульського гирла по 22 км річки Дунай;
 • з 14 км Очаківського по 18 км річки Дунай;
 • з 0 км по 12 км Соломонового рукава;
 • з 32 км по 54 км Кілійського гирла;
 • з 48 км по 50 км річки Дунай;
 • з 60 км по 81 км річки Дунай;
 • з 100 км по 48 милю річки Дунай;
 • з 56 милі по 70 милю річки Дунай.

При зазначених винятках власники суден повинні інформувати підрозділи Держприкордонслужби завчасно не пізніше ніж за 30 хвилин до їх виходу та про час безпосереднього повернення, а судна повинні мати в наявності надійні засоби зв’язку, для підтримання зв’язку з підрозділами Держприкордонслужби.

Крім того, заборонено в’їзд на зазначену територію осіб, за винятком тих, хто постійно або тимчасово проживає чи працює в її межах, власників (орендарів) земельних ділянок, які розташовані у межах смуги, осіб, що прямують транзитом з пунктів пропуску через державний кордон в інші райони, згідно з адміністративно-територіальним поділом України, або осіб, що надали нотаріально посвідчене запрошення близьких родичів (установ, організацій тощо), або яких зустрічають особисто особи, що постійно проживають (працюють) у смузі.

Заборонено також:

 • Провадження робіт, за винятком сільськогосподарських та інших згідно з переліком, визначеним пунктом 17 Положення про прикордонний режим, за умови завчасного інформування підрозділу охорони державного кордону про їх проведення та за наявності підтверджуючих документів; будівельних, що виконуються відповідно до міжнародних договорів, та на будовах державного значення, а також пов’язаних з ліквідацією наслідків стихійного лиха та осередків особливо небезпечних інфекційних захворювань.
 • Відпочинок, рибальство (крім зазначених випадків в цьому наказі), полювання та випас худоб.
 • Скупчення транспортних засобів (більше двох), тривалі зупинки транспортних засобів (довше 20 хвилин), не пов’язані з технічними несправностями, на узбіччях доріг поза встановленими автомобільними стоянками.
 • Перевезення в транспортних засобах зброї та будь-яких засобів активної оборони без відповідних на те дозволів.
 • Використання приладів нічного бачення, тепловізійної техніки, радіостанцій, крім установлених на спеціальній техніці та транспортних засобах спеціалізованого призначення (або зареєстрованих у встановленому порядку).
 • Використання повітряних суден.

Дію обмежень не поширюється на представників військових формувань, утворених відповідно до законів України, правоохоронних органів (підрозділів), органів (підрозділів) цивільного захисту, комунальних служб, швидкої медичної допомоги, інших.

Поділитися...