Останні новини

Останні новини

Держекоінспекція оштрафувала власника судна Stavanger в порту “Південний”

Держекоінспекція оштрафувала власника судна Stavanger в порту “Південний”

Державна екологічна інспекція оштрафувала власника судна Stavanger (прапор – Тувалу), з якого в четвер, 20 квітня, стався розлив пальмової олії в акваторії порту «Південний». Про це повідомив в.о. голови Держекоінспекції Єгор Фірсов.

«Державна екологічна інспекція здійснила розрахунок збитків, завданих державі відповідно до «Такс для обчислення розміру відшкодування збитків, заподіяних внаслідок забруднення із суден, кораблів та інших плавучих засобів, територіальних і внутрішніх морських вод України ». За інформацією АМПУ, кількість забруднюючих речовин, скинутих у воду, становить 8437 кг. Відповідно, сума збитку становить 2 416 557 доларів США. Майже два з половиною мільйони доларів – це значний розмір штрафу, і ми розуміємо, що його будуть намагатися оскаржити. Але закон є закон, і ми повинні виставляти претензію відповідно до обсягів забруднення. Позитивним фактом є те, що це страховий випадок, отже, компенсація може лягти не тільки на власника», – написав Фірсов в Facebook.

Він поінформував, що, відповідно до порядку, судно було затримано до оплати завданих збитків власником. «Ця ситуація не може залишатися без справедливої ​​реакції. Про подальшу ситуацію буду вас інформувати. Окремо хотів би відзначити, що важких наслідків для навколишнього середовища вдалося уникнути, більшість робіт по ліквідації наслідків розливу вже завершено», – зазначив голова Держекоінспекції.

30 квітня було встановлено факт забруднення внутрішніх морських вод України. Внаслідок аварії стався скид із судна…

Опубліковано Єгором Фірсовим Вівторок, 5 травня 2020 р.
Поділитися...