Останні новини

Останні новини

Дефіцит командного складу на флоті буде зростати — Drewry

Дефіцит командного складу на флоті буде зростати — Drewry

Брак командного складу в торговельному флоті до 2026 року може досягти найвищого показника за десятиліття, прогнозує консалтингове агентство Drewry.

На сьогодні дефіцит комскладу оцінюється в 3%. До 2026 року розрив між попитом і пропозицією може поглибитися і перевищити 5%, і це буде найбільший показник, зафіксований з 2013 року.

В якості основної причини браку кадрів у Drewry називають падіння привабливості професії моряка. Протягом п’яти років до 2016 року пропозиція на ринку праці в морській галузі зростала в середньому на 2,7% щороку. Однак останні п’ять років щорічний приріст пропозиції становив всього 0,5%.

Пандемія Covid-19 погіршила ситуацію, загостривши багато проблем, пов’язаних із роботою на суднах, і одні моряки задумалися про пенсії, а інші вирішили пошукати роботу на березі.

Як зазначають у Drewry, знайти дійсно висококваліфіковані кадри на офіцерські посади і утримати їх в останні роки було непросто — а буде ще складніше, оскільки приплив кадрів відстає від зростання флоту. Відповідно, повинні вирости і зарплати офіцерів — в той час як зарплати рядового складу в основному визначаються колективними договорами, рівень зарплат комскладу в більшій мірі залежить від ринкових факторів.

Але головна проблема — не лише у скороченні кількості офіцерів, але і в потенційному зниженні якості кадрів на ринку праці. І першими з цим зіткнуться ті компанії, які економлять на зарплатах, — моряки просто підуть від них до тих, хто платить більше, або знайдуть собі роботу на березі.

Поділитися...