Останні новини

Останні новини

Число піратських нападів за півріччя скоротилося до мінімуму за майже три десятиліття

Число піратських нападів за півріччя скоротилося до мінімуму за майже три десятиліття

Кількість зафіксованих піратських нападів на судна у січні-червні 2021 року порівняно з аналогічним періодом минулого року скоротилося майже на третину, або на 30 випадків — до 68 випадків. Про це свідчать дані International Maritime Bureau (IMB), пише сайт «Порти України».

Зазначається, що за минулі півроку було зафіксовано найменше інцидентів за участю піратів з 1994 року.

Нападу піддалися 17 танкерів, 20 балкерів, 17 контейнеровозів і 14 суден інших типів. Під час нападу 34 судна були на ходу, 29 стояли на якорі і п’ять — біля причалів. Одне судно було захоплене, два — обстріляні, на борт 61 судна піратам вдалося проникнути. Один моряк був убитий, один поранений, троє були взяті заручниками і п’ятдесят — викрадені.

Найбільш піратонебезпечним регіоном залишається Гвінейська затока — там сталося 32% всіх нападів і були викрадені всі 50 моряків. При цьому, зазначає IMB, число викрадень за останній квартал у регіоні було найнижчим з другого кварталу 2019 року.

У сінгапурських протоках сталося 16 інцидентів проти 11 за перше півріччя 2020 року, при цьому у всіх випадках нападники були озброєні ножами.

Удвічі зросла кількість нападів на якірних стоянках у Кальяо в Перу — за перше півріччя цього року таких випадків зафіксовано дев’ять, у двох випадках нападники брали членів екіпажу в заручники. У другому кварталі відбулося чотири інциденти, і в трьох випадках з них нападники були озброєні ножами.

В затоці Маніли (Філіппіни) відбулося чотири напади на судна.

У 2020 році IMB зафіксував 195 випадків піратства і збройних пограбувань проти судів по всьому світу. У порівнянні з 2019 роком, коли було зафіксовано 162 випадки, цей показник збільшився на 20%.

Поділитися...