Останні новини

Останні новини

Британія готова відправити до Чорного моря військовий флот для супроводу суден з українським зерном — The Times

Британія готова відправити до Чорного моря військовий флот для супроводу суден з українським зерном — The Times

Британська влада розглядає можливість відправки до Чорного моря своїх військових кораблів для супроводу суден з українським зерном, вивезення якого блокує РФ, повідомляє The Times з посиланням на свої джерела.

За даними журналістів, міністр закордонних справ Ліз Трасс вже схвалила цю ідею і наразі веде з цього приводу переговори зі США.

Джерело видання стверджує, що Трасс схвалила ідею відправки британських військових кораблів для супроводу суден із зерном із Одеси. Співрозмовник зазначив, що аби остаточно ухвалити це рішення, Лондон чекає на згоди з боку США. Також ідею має підтримати Туреччина, яка з квітня закрила протоки Босфор та Дарданелли для військових кораблів.

Крім цього, західні посадовці остерігаються, що зерно не вдасться вивезти без домовленості з Росією, через ризик виникнення у Чорному морі інцидентів. 

З ініціативою про експорт зерна з Одеси виступила Литва, яка запропонувала створити для цього коаліцію, до якої можуть увійти деякі члени НАТО та країни, які потребують постачання зерна.

  • 23 травня міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс запропонував провести військово-морську операцію, щоб вивезти зерно з України для запобігання світовій продовольчій кризі. 
Поділитися...