Останні новини

Останні новини

Бомбардування «Азовсталі» загрожує техногенною катастрофою Азовському морю — міськрада Маріуполя

Бомбардування «Азовсталі» загрожує техногенною катастрофою Азовському морю — міськрада Маріуполя

Бомбардування «Азовсталі» у блокадному Маріуполі могло пошкодити технічну споруду, де зберігаються десятки тисяч тонн розчину сірководню

Бомбардування російськими окупаційними військами металургійного комбінату «Азовсталь» в Маріуполі загрожує техногенною катастрофою для Азовського моря через імовірність пошкодження технічної споруди, яка стримує десятки тисяч тонн концентрованого сірководню. Про це заявила прес-служба Маріупольської міської ради.

Витік цієї рідини повністю вб’є флору та фауну Азовського моря. Далі небезпечні речовини можуть потрапити до Чорного та Середземного морів”, — наголошується у повідомленні.

Як зазначив мер Маріуполя Вадим Бойченко, необхідний негайний допуск на об‘єкт міжнародних експертів та ООН для вивчення ситуації та попередження екологічної катастрофи світового рівня.

Радник міського голови Петро Андрющенко доповнив офіційну інформацію.

Він розповів, що нескінченні атаки на Азовсталь, зокрема в районі Шлакової гори, з високою долею вірогідності пошкодили захисні споруди “хімічного озера”, яке складається здебільшого з сірководню. Концентрація сірководню і дає той самий зелений відтінок. 

“Сама захисна споруда призначена для захисту акваторії моря від потрапляння цієї зеленої краси в море. І от зараз вона пошкоджена. Скоріш за все. Що далі? Далі ця зелена речовина з надвисокою концентрацією сірководню опиняється в морі. Що далі? Далі протягом лічених тижнів її рознесе не лише в акваторії Маріуполя, але навіть дістанеться до Чорного моря”, – пояснив Андрющенко.

Радник міського голови переконаний, що це спричинить смерть усієї флори та фауни Азова. 

“Це вже набагато небезпечніше за каналізацію і лайно в морі. Тому що це смерть Азова, який ми знали до того. Мертве море буде омивати берег мертвого міста. Російський мир, принесений в Маріуполь. Смерть та руйнування”, – наголосив Андрющенко.


Поділитися...