Останні новини

Останні новини

Асоціація європейських судновласників закликала до спільної боротьби з піратами у Гвінейській затоці

Асоціація європейських судновласників закликала до спільної боротьби з піратами у Гвінейській затоці

Асоціація європейських судновласників (ECSA) підтримала новий проект Євросоюзу щодо захисту торгового судноплавства в Гвінейській затоці, який передбачає скоординовану морську присутність у регіоні.

Мета проекту — об’єднати ресурси і узгодити дії держав-членів Євросоюзу, щоб домогтися ефективної взаємодії та співпраці з прибережними країнами в боротьбі c піратством.

«Це — додатковий крок і основа для подальшої роботи щодо забезпечення безпеки суден і екіпажів. Ми підтримуємо реалізацію цієї концепції і закликаємо інші країни зробити те ж саме. Це допоможе зменшити рівень загрози», — зазначив генеральний секретар ECSA Мартін Дорсман.

Крім того, ECSA закликає ще більше працювати в цьому напрямку, оскільки у Гвінейській затоці останніми роками різко зросла кількість піратських нападів на теплоходи і викрадень моряків. Згідно з останньою доповіддю Міжнародного морського бюро (IMB), у 2020 році в регіоні зафіксовано рекордну кількість інцидентів: в цілому у результаті 22 нападів пірати викрали 130 членів екіпажів. На Гвінейську затока припадає 96% всіх таких випадкв у світі.

«Крім морального виснаження, спричиненого глобальною пандемією і кризою зміни екіпажів, моряки піддаються найсильнішому психологічному стресу через високий рівень небезпеки і ризик загибелі від рук злочинців. Неприпустимо, щоб це тривало», — наголосив Дорсман.

У ECSA запевнили, що європейські судновласники продовжать робити свій внесок у зниження ризиків піратських нападів і виконувати рекомендації посібника із заходів безпеки ВМР-4.

Поділитися...