Останні новини

Останні новини

АМКУ розслідує подвійне стягнення корабельного збору у Миколаївському порту

АМКУ розслідує подвійне стягнення корабельного збору у Миколаївському порту

Антимонопольний комітет (АМКУ) розпочав розгляд справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що виражається у подвійному стягненні корабельного збору з суден в акваторії Миколаївського морського порту.

Як повідомила прес-служба АМКУ, до Комітету звернулися ТОВ «Сільськогосподарське підприємство (СП) «Нібулон» та морські агенти-представники судновласників, судна яких здійснюють перевалку зернових вантажів на території морського терміналу «Нібулона», з повідомленням про те, що Миколаївська філія ДП “Адміністрація морських портів України” (адміністрація Миколаївського порту) безпідставно стягує з таких судів корабельний збір.

Зазначається, що таке подвійне стягнення ставки корабельного збору призводить до зростання витрат судновласників, підвищуючи ставку фрахту і, як наслідок, збільшує кінцеву вартість вантажу для одержувача вантажу.

Також відправник вантажу, обираючи портового оператора, враховуватиме той факт, що перевалка зернових вантажів на причалах ТОВ «СП «Нібулон» тягне додаткові витрати у вигляді сплати корабельного збору ще й Миколаївській філії ДП «АМПУ». Ці обставини зменшують конкурентоспроможність ТОВ «СП «Нібулон» порівняно з іншими суб’єктами господарювання, що працюють на ринку перевалки зернових вантажів.

Комітет вважає, що такі дії ДП «АМПУ» містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції через антиконкурентні дії органу адміністративно-господарського управління та контролю. Відтак розпочато розгляд відповідної справи”, — підсумували в АМКУ.

Поділитися...