Останні новини

Останні новини

АМКУ рекомендував усунути «Моррічсервіс» від оформлення суден у портах

АМКУ рекомендував усунути «Моррічсервіс» від оформлення суден у портах

Державна служба морського та річкового транспорту України (Морська адміністрація) повинна припинити нав’язування судновласникам та морським агентам, які діють на території морських портів України від імені судновласників, послуги ДП «Сервісний центр морського та річкового транспорту» («Моррічсервіс») з організаційно-технічного забезпечення процедури оформлення приходу та виходу судна з морського порту. Про це ідеться в Рекомендаціях АМКУ від 4 листопада 2020 року №2-рк/тк «Про припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції».

В рекомендаціях АМКУ, крім іншого, зазначено, що послуги з організаційно технічного забезпечення процедури оформлення приходу та виходу судна з морського порту (сервісних послуг), які надає ДП «Моррічсервіс», фактично складаються з послуг, які надає судновласнику морський агент, та частково (перевірка документів) з функцій капітана морського порту.

Комітет нагадав також, що чинним законодавством України, яке регулює порядок оформлення приходу та виходу судна з морського порту, не передбачено оплатність оформлення приходу та виходу судна в/з морського порту та/або обов’язкове отримання сервісних послуг для оформлення приходу та виходу судна в/з морського порту і оплати за них.

«З метою припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, і умов, що їм сприяють, Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету України надає такі обов’язкові для розгляду рекомендації: Державній службі морського та річкового транспорту України забезпечити можливість для морських агентів самостійно звертатись безпосередньо до Державної служби морського та річкового транспорту України для оформлення приходу та виходу суден з морського порту», — резюмується в документі.

Рекомендації органів Антимонопольного комітету України є обов’язковими для розгляду органами і особами, яким вони надані.

Поділитися...