Останні новини

Останні новини

Морська палата України надала зауваження щодо проєктів Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту»

Морська палата України надала зауваження щодо проєктів Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту»

Морська палата України направила свої зауваження щодо проєктів Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту» до Мінінфраструктури та Верховної Ради України.

Морська палата України детально проаналізувала нову редакцію проєкту закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту» (НКРТ), розміщену на сайті Міністерства інфраструктури, а також проєкту закону № 3927 від 22.07.2020 р, розміщену на сайті Верховної Ради України.


На думку фахівців Морський Палати України, обидва законопроекти Закону потребують ретельного доопрацювання, оскільки містять ряд ризиків для бізнесу і не вирішують ті завдання і виклики, які сьогодні стоять перед морською галуззю.


Експертами Морський Палати України були розроблені постатейні коментарі, які спрямовані в МІУ і Комітет з питань транспорту та інфраструктури ВРУ.

Особливо слід відзначити наступні зауваження МПУ:

  • статус НКРТ – запропонованих редакцй не гарантують його незалежність;
  • фінансування НКРТ – запропонована модель фінансування не відповідає нормам Податкового кодексу;
  • регульованих видів діяльності – запропоновані редакції містять розширювальний перелік, що створює поле для зловживань і додаткового регуляторного впливу на бізнес;
  • немає ясності в сфері регулювання портових зборів – морська галузь багато років чекає зміни державного підходу в частині визначення розміру ставок портових зборів і їх цільового використання. Однак, запропоновані редакції проєктів закону не дають розуміння того, як буде здійснюватися державне регулювання цієї сфери.

Загалом Морська палата України щиро підтримує ідею створення найкращих умов роботи транспортної галузі та висловлює готовність надавати допомогу, брати участь у такій роботі.

Поділитися...